Najlepsza kolacja dla Twojego malucha!

Przygotowując posiłki dla naszego malucha, często chcemy, aby były one odpowiednio zbilansowane, dostarczały właściwej ilości wartości odżywczych oraz żeby po prostu smakowały. Na szczęście na rynku stale pojawia się mnóstwo ciekawych pomysłów dla dzieci. Co jednak jest najlepszą opcją?

Tu sroczka kaszkę ważyła!

Najprostszą opcją świata jest kaszka. Niestety, mnóstwo dzieci przy niej grymasi i zwyczajnie nie czuje się przekonane do takiej formy posiłku. Warto próbować, ponieważ kaszka zawiera wiele dobrych węglowodanów w łatwo przyswajalnej formie. Specjaliści zadbali o to, aby kaszki dla naszych dzieci były po prostu zdrowe. Spośród wielu opcji warto postawić na kaszkę mleczną. Dostarcza ona witamin i soli mineralnych niezbędnych dziecku. Różne dodatkowe składniki są tylko urozmaiceniem i sprawiają, że nasze dziecko oswaja się z nowymi smakami. Jeśli chcemy, możemy także urozmaicać kaszki. Warto wkroić też do niej świeże owoce, na przykład banana, którego dzieci uwielbiają. Podobnie doskonale sprawdzą się sezonowe owoce jak truskawki czy poziomki. Dziecko zyska zatem nowe smaki.

Kaszka na dobranoc

A kiedy przychodzi czas przed kołysanką, dziecko często jeszcze by coś zjadło. Wówczas z pomocą przychodzą specjalne kaszki mleczne, nadające się na ten szczególny czas przed zaśnięciem. Humana bananowa to kaszka stworzona z pełnoziarnistych zbóż i zarazem kaszka mleczna. Idealnie nadaje się dla dzieci powyżej 6 miesiąca życia. Specjaliści postawili na odpowiednie dla naszego maluszka witaminy i minerały, takie jak witamina C, D czy A oraz żelazo, wapń i cynk. Pełnoziarniste zboża pozwalają zapewnić dobrą dawkę błonnika. Humana bananowa może zostać wprowadzona jako stały element dnia, jako doskonały posiłek.

Jak przyrządzić kaszkę?

Humana bananowa jest bardzo prosta w przygotowaniu. Najpierw musimy przygotować wodę. Gotujemy ją i odstawiamy na chwilę, aby osiągnęła wymaganą temperaturę 50 stopni Celcjusza. Bierzemy miseczkę i odmierzamy odpowiednią ilość proszku, wszystko to według opakowania. Dodajemy zaleconą objętość wody. Następnie mieszamy do momentu, gdy uzyskamy wymaganą konsystencję kaszki mlecznej. Zanim podamy kaszkę dziecku, warto jeszcze się upewnić, czy aby temperatura kaszki jest odpowiednia.

Humana bananowa to doskonała kaszka mleczna dla dzieci. Wyjątkowy smak bananów oraz kompozycja oparta na mleku i pełnoziarnistych zbożach zapewnia wszystkie potrzebne składniki. Dziecko będzie zatem dobrze odżywione i będzie mieć więcej energii do zabawy w ciągu dnia. Prosta w przygotowaniu kaszka sprawia, że można śmiało zabrać ją na wyjazd i podać dziecku w dowolnym miejscu. Z pewnością humana bananowa to świetny i prosty sposób na wartościowy posiłek.